EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
13 Mayıs 2018

Evde Sağlık Hizmetleri ile ihtiyacı olan bireylere, eşitlik ve hakkaniyet ilkesi çerçevesinde, evlerinde ve aile ortamında etkin, verimli, güler yüzlü ve insan merkezli sağlık hizmeti sunmayı hedef edinen

İl Koordinatörü; Dr. Ömür AKAR

Amasra ;Sağlık Memuru  Ali ZAYIFOĞLU

Ulus; Hemşire Melahat ÇELİK

Merkez; A.T.T Özlem KARAKURT, Hemşire Harun DURMUŞ

TEŞEKKÜR belgesiyle taltif edilmişlerdir.

 

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Önder Recep ACIBAL  tüm Evde Sağlık Hizmetleri çalışanlarının özverili çalışmalarına şahit olmakla beraber içlerinden seçilen arkadaşlarımıza TEŞEKKÜR belgesi vermekten mutluluk duyduğunu belirtti. Evde Sağlık Hizmetleri hakkında yaptığı açıklamada;

Bartın ilimizde 2011 yılında kurulan ESH birimimiz o tarihten itibaren aktif olarak hizmet vermektedir. ESH Koordinasyon Merkezi İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı bir birimdir. Tüm Evde Sağlık Hizmetleri hastalarımız 15 Mayıs 2017 tarihi itibariyle Bartın Devlet Hastane binasındaki Koordinasyon Merkezi tarafından takip edilmektedir. Şuan aktif olarak takip edilen hasta sayımız 874 hastadır. Her ay bu hasta sayısına 40 -50 hasta eklenmektedir.  

Koordinasyon merkezimizde 6 ziyaret ekibimiz ve 2 hasta nakil ekibimiz bulunmaktadır. 2 Doktor, 1 Diş Hekimi, 4 Ebe,1 Sağlık Memuru,2 Hemşire,2 ATT, 2 Yaşlı Bakım Teknikeri,1 Hizmetli ,1 Sosyal Çalışmacı,3 Şoför 22 personel görev almaktadır.

Ayda en az 1 defa her hastanın ikamet ettiği adrese ev ziyareti düzenlenmektedir. Bu ziyaret sayısı, bazı hastalarımızda hastanın klinik tanısı ve ihtiyacı göz önünde bulundurularak artabilmektedir.

Ev ziyaretlerinde verilen hizmetlerimiz;

- Hastaların tedavilerinin takibi (aile hekimleri veya uzman hekimlerce evde yapılması uygun görülen  tedaviler ,bası yarası olan hastaların pansumanları, mesane sondası olan hastaların mesane sonda bakımları takipleri, nazogastrik sonda (beslenme sondası) bakım ve takipleri)

- Rutin ya da doktor isteğine bağlı tahlillerinin yapılması mevcut sonuçların gereklilik halinde uzman hekimlere konsültasyonu

- Hastaların heyet raporlarının yenilenmesi veya olmayanların oluşturulması

-Hastanın gerekli poliklinik takipleri için hastaneye nakil işlemlerinin gerçekleştirilmesi

-ADSM desteği ile diş hekimlerince hastaların ağız bakımları ve diş tedavilerinde destek

- Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması

- Hasta ve yakınlarına sosyal ve psikolojik destek verilmesi

Hizmet verdiğimiz hasta grubumuz ; yatağa tam bağımlı ya da yarı bağımlı hastalar, bedensel ya da zihinsel engeli nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan hastalar , kanserin son döneminde olan hastalar, yerinden kalkamayan obez hastalar, ileri derecede kas hastalığı ve nörolojik hastalığı olan hastalar gibi örneklendirilebilir.

hastalar ya da hasta yakınları bize nasıl ulaşabilir?

444 38 33 numaralı telefonu arayarak başvurularını yapabilirler Evde Bakım Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Bakım Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar verilmektedir.

Evde sağlık hizmetlerinin acil müdahale hizmeti yoktur. Hastada acil meydana gelen sağlık sorunları gelişirse 112 aranması gerekmektedir. ESH hastanın ev şartlarında bakımından sorumludur dedi.

 

 • IMG_6331.JPG
 • IMG_6333.JPG
 • IMG_6334.JPG
 • IMG_6335.JPG
 • IMG_6336.JPG
 • IMG_6339.JPG
 • IMG_6340.JPG
 • IMG_6341.JPG
 • IMG_6342.JPG
 • IMG_6344.JPG
 • IMG_6345.JPG