İlimiz genelinde, aşırı yağış sebebiyle meydana gelen sel ve taşkın felaketi sonrası etkilenen iş yerleri Bartın İl Sağlık Müdürlüğümüz personelleri tarafından ziyaret edilmiştir.
30 Haziran 2022

27/06/2022 tarihinde, ilimiz genelinde, aşırı yağış sebebiyle meydana gelen sel ve taşkın felaketi sonrası etkilenen iş yerleri Bartın İl Sağlık Müdürlüğümüz personelleri tarafından ziyaret edilmiştir. Selden etkilenen bölgeler çevre sağlığı yönünden incelenmiş olup suların sanitasyonu ve güvenliği açısından değerlendirmelerde bulunulmuştur.

İnsani tüketim amaçlı suların, teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarını sağlamak amacıyla ilimizde bakanlığımız ve valiliğimizin talimatları doğrultusunda müdürlüğümüzce il genelinde görev yapmak üzere ekipler oluşturularak sel ve taşkın felaketinin başladığı ilk saatlerde derhal göreve başlamış ve çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Müdürlüğünce bu kapsamda içme sularının kaynağından vatandaşlarımıza ulaşana kadarlık süreçte gerekli şartları taşımasını sağlamak üzere düzenli olarak analizler yapılmakta ve klorlama çalışmaları süratle sürdürülmektedir.

İlimizde meydana gelen sel felaketi sonrası suların güvenli tüketimi için halkımızın bazı tedbirleri alması gerekmekte olup, bu amaçla halkımızın felaket sonrası su kullanımında nelere dikkat etmesi gerektiği hususlar belediye ve camilerden yaptırılan anonslar ile halkımıza ulaşılmıştır.

  • 6.jpeg
  • 5.jpeg
  • 4.jpeg
  • 3.jpeg
  • 2.jpeg