Hanımefendi Uzm.Dr. Beyhan GÜNER Toplum Ruh Sağlığı Merkezini ziyaret etti.
24 Temmuz 2019

Hanımefendi Uzm.Dr. Beyhan GÜNER Toplum Ruh Sağlığı Merkezini ziyaret etti.
 
Ziyarette Hanımefendi Uzm.Dr. Beyhan GÜNER’e İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun KOÇ, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ebru BAYCIK GÜRBÜZEROL, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Hürol AKSU, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Deniz AMAÇ eşlik etti.
 
Hanımefendi Uzm. Dr. Beyhan GÜNER’e, Sorumlu Hekim Psikiyatrist Uzm. Dr. Merve CİNGİ YİRÜN tarafından 2012 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde kronik ruhsal hastalığı olan bireylere tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verildiği, Merkeze kayıtlı danışanlara ve ailelerine hastalık, tedavi süreci ve karşılaşılan sorunlarla ilgili bilgi ve rehberlik hizmeti verildiği, ilaç tedavisi ve psikoterapi seansları düzenlendiği, ev ziyaretleri yapıldığı, aynı zamanda danışanların sosyal beceri kazanmaları, toplum içinde ve mümkünse iş yaşamında aktif rol alabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli psikososyal eğitimler ve iş-uğraş terapilerinin verildiği, Halk Eğitim Merkezi’nden gelen eğitmenler tarafından Merkezde el-işi, müzik, tiyatro, ahşap boyama, resim dersleri verildiği, engelli KPSS sınavına hazırlık kurslarının düzenlendiği, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ne kayıtlı 667 kişiye aktif olarak bu hizmetlerin verildiği, bu uygulamaları ile son 5 yılda hastaneye yatış oranlarının yaklaşık olarak %200 azaldığı ve bireylerin topluma katılımının arttığına ilişkin bilgi verildi.
 
Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde danışanlarla bir süre sohbet eden Hanımefendi Uzm. Dr. Beyhan GÜNER el sanatları atölyesini gezerek eğitimler sonrasında danışanlar tarafından üretilen el emeği ürünleri inceledi.
  • IMG_9513.jpg
  • IMG_9515.jpg
  • IMG_9520.jpg
  • IMG_9524.jpg
  • IMG_9529.jpg