"Minnesota İle Kişilik Özelliklerini Keşfet"
05 Nisan 2019

Bartın, Zonguldak, Karabük İl Sağlık Müdürlükleri  Proje Ortaklığı İle Hazırlanan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Tarafından  Desteklenen "Minnesota İle Kişilik Özelliklerini Keşfet"  Adlı Proje Eğitimleri Başladı

   Bartın, Karabük, Zonguldak,  Bartın İl Sağlık Müdürlüğü  Proje Ortaklığı le  hazırlanan,  "MİNNESOTA İLE KİŞİLİK ÖZELLİKLERİNİ KEŞFET" adlı proje eğitimleri Çaycuma Devlet Hastanesi  Eğitim Salonunda başladı .

      Proje açılış toplantısı,  Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Ar-ge Proje Birimi Sorumlusu Esra KILIÇ KOCABAŞ, Ruh Sağlığı Birim Sorumlusu Esin İLHAN, Ar-ge proje birimi çalışanlarından Yasemin KIRAN, Çaycuma Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ersin DURMUŞ  ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nagehan ODABAŞ, Türk Psikologlar Derneği  Eğitimcilerinden  Dr.Öğr. Üyesi   Nihan TEZER YÖRÜK ve Zonguldak Karabük , Bartın, İl Sağlık Müdürlüğü Psikologlarının  katılımı ile 01.04.2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.  

Yapılan açıklamada ,  Zonguldak İl Sağlık Müdürü  Ar-ge Proje Birimi Sorumlusu Esra KILIÇ KOCABAŞ;

   “ Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ve proje ortağımız olan  Karabük ve Bartın İl Sağlık Müdürlüklerinin, Ruh Sağlığı alanında hizmet kalitesini arttırmak amacı ile  hazırladığımız projemiz,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ tarafından   desteklenmiştir. Projekapsamında, Kişilik Testleri uygulamakla yetkili olan Müdürlüğümüz psikologlarından 10 kişiye ,  proje ortağımız olan Bartın İl Sağlık Müdürlüğünden 7 kişiye, Karabük İl Sağlık Müdürlüğünden 6 kişiye, olmak üzere , toplam 23 kişilik psikolog grubuna,Uluslar arası geçerlilik ve güvenilirliği kanıtlanmış psikolojik ölçme aracı olan “Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi "  başlamıştır.

  Eğitim 16 yaş ve üzeri kişilere uygulanan, yalnızca Psikologlar tarafından uygulanıp yorumlandığında anlam kazanan, bireylerin kişisel ve toplumsal uyum düzeylerini değerlendirmeyi hedefleyen bir kişilik testidir. Eğitim,13 ve 10 'ar kişilik 2 gurup halinde, Uzman personelce verilecektir.  Eğitim faaliyeti her grup için 4 iş günü, günde 8 saat olmak üzere her iki gruba da 32'şer saat olarak gerçekleştirilecek olup 1. Grup bugün eğitime başlamıştır.” dedi.

   Türk Psikologlar Derneği  Eğitimcilerinden Dr.Öğr. Üyesi   Nihan TEZER YÖRÜK “Kişiliği ölçmenin bizim için nasıl bir önemi vardır ?”  konusunda katılımcıları ve dinleyicileri bilgilendirdi.

  • IMG_7488.JPG
  • IMG_7532.JPG
  • IMG_7511.JPG
  • IMG_7509.JPG