Bilgi Güvenliği Eğitimleri Verildi
31 Aralık 2018

Bilgi güvenliğinin amacı bilginin gizliliği, bütünlüğü ve gerektiğinde yetkili kişilerce erişilebilirliğini sağlamaktır.

Bilgi güvenliği sadece bilgi teknolojileri ile ilgili teknik önlemlerden oluşmaz. Fiziksel ve çevresel güvenlikten, insan kaynakları güvenliğine, iletişim ve haberleşme güvenliğinden, bilgi teknolojileri güvenliğine birçok konuda çeşitli kontrollerin yapılması, sürekli ölçülmesi ve gerekli tedbirlerin alınması ile sağlanabilir. Bilgi güvenliği sadece bilgi teknolojileri çalışanlarının sorumluluğunda değil eksiksiz tüm çalışanların katılımı ile başarılabilecek bir iştir.

Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanlarına yönelik 6-7-11-12-13-14-25-26 Aralık 2018 tarihlerinde toplam 10 oturumda Bilgi Güvenliği Bilinçlendirme Eğitimleri verilmiştir.

Bilgi Güvenliğinin Önemi, Bilgi Güvenliği ve Kullanıcı Sorumluluğu, Bilgisayara Giriş Güvenliği, Parola Güvenliği, Yazılım Yükleme ve Güncelleme, Dosya Erişim ve Paylaşım Güvenliği, Yedekleme, Zararlı Programlar, Sosyal Medya Güvenliği, Sosyal Mühendislik, Web ve E-Posta Güvenliği, konularında Bilişim Uzmanımız Turgay BAĞBAŞI tarafından Bilgi Güvenliği Bilinçlendirme Eğitimleri verilmiştir.

  • WhatsApp Image 2018-12-27 at 11.11.25.jpeg
  • WhatsApp Image 2018-12-27 at 11.12.31.jpeg