29-Ekim, 4-Kasım Kızılay Haftası
09 Kasım 2018

İl Sağlık Müdürümüz Dr.Dursun KOÇ  29-Ekim 4-Kasım  Kızılay Haftası kapsamında  Türk Kızılay’ı Bartın Şubesini ziyaret etti. Türk Kızılay’ı Bartın Şubesi Başkanı Rıza ÇAKIN, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri tarafından karşılandı. Ziyarette İl Sağlık Müdürü Dr.Dursun KOÇ,

“29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, Kızılay’ın karşılıksız sunduğu hizmetlerin kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşımaktadır.

Kızılay’ımız doğal yıkımlara uğrayanlara, savaşta yaralananlara, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, yardıma muhtaç olan herkese yardım elini uzatan bir kurumumuzdur.

Kızılay’ımıza millet olarak sahip çıkmalı ve yapmış olduğumuz bağışlarımızı arttırarak Kızılay’ımızı güçlendirmeliyiz.

 Kızılay’ımız hastalıklarda ameliyatlarda kana ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza istenilen kan grubuna göre kan tedarik etmektedir.

 Kan vermek hayat kurtardığı gibi kan veren kişilerin sağlıklı olmasını sağlamaktadır, kan hayattır. Organ bağışı ve kan bağışı konusunda farkındalık  faaliyetlerinde  Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay olarak başarılı çalışmalar yürüttük. Bu faaliyetlerdeki ortak çalışmalarımız artarak devam edecektir.

Kızılay’ın “Hayatı geri saramayız, ama yaralarınızı sarabiliriz. Türk Kızılayı’na destek olun, yaraları birlikte saralım” sloganı ile tüm sağlıklı vatandaşlarımızı Kızılay’a bağış yapmaya özellikle kan bağışı davet ediyorum,  Kızılay gönüllülerine sağlık hizmeti sunumunda ki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Türkiye'nin emin eli olan ve dünyanın her yerinde hizmet veren , ulusal ve uluslararası alanda insanların acısını hafifletmeye çalışan , hizmetlerinde hiçbir ayrım ve çıkar gözetmeyen, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak mazlumlara yardım için çalışan,  Türk Kızılay’ı ve özellikle  Bartın  Şubesi  gönüllülerinin  Kızılay Haftasını tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olan Türk Kızılay’ının 150 yıldır insan onurunun korunması amacıyla, gönüllü olarak çalışmalar yürütmesi bizleri gururlandırmaktadır.” dedi.

 Kızılay Bartın Şubesi Başkanı Rıza ÇAKIN ise İl Sağlık Müdürü Dr.Dursun KOÇ’a yapmış olduğu nazik ziyaretten dolayı, şahsım ve Bartın  şubesi adına teşekkür ederim” dedi
  • 2018-11-02 at 07.39.51.jpeg